K-Market Ruokamestari ja LaPa-95 yhteistyö jatkuu
Julkaistu: 13.01.2021 00.00

K-Market Ruokamestari ja LaPa-95 yhteistyö jatkuu

K-Market Ruokamestari jatkaa yhteistyötä LaPa-95:n kanssa myös kaudella 2021.

Yhteistyö on jatkunut läpi kaupan ja seuran historian. Molemmilla osapuolilla on tavoite saada lisättyä paikallisten yritysten ja yhteisöjen yhteenkuuluvuuden tunnetta ja saada yhteistyön turvin sekä yritys- että harrastustoiminta säilymään omalla kylällä. Sopimus muodostuu kahdesta osasta, toinen suoran tuen kautta, toinen puoli kannustaa keskittämään ruokaostokset K-Marketin laadukkaaseen valikoimaan K-Plussa-sopimuksella, missä Plussa-sopimuksen kirjanneet kartuttavat ostoksillaan tukisummaa. Lisätietoa Plussa-sopimuksesta seuratiedotteista linkistä:

K-Plussa-yhteistyösopimus

Seuran uusimmat